Aplikacje branżowe (LOB)

Funkcjonujemy w czasach, gdzie większość aplikacji komputerowych realizujących ogólne potrzeby ich użytkowników została już napisana.  Dzisiaj nikt nie oczekuje, że ktoś na zamówienie przygotuje mu edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, program graficzny czy bazę danych.

Jednak są zastosowania niszowe, gdzie nie ma jeszcze odpowiedniej aplikacji. Najczęściej są one związane ze wysoką specyficznością zapotrzebowania. O ile bez problemu znajdziemy dziś aplikację magazynową, księgową, HR czy cały system ERP, który bez problemu będzie odpowiadał naszym potrzebom, o tyle kiedy przeanalizujemy pewne obszary działania organizacji specyficzne tylko dla niej, to przekonamy się, że nie wszystkie jesteśmy w stanie odwzorować w istniejących aplikacjach informatycznych.

W takim przypadku powstaje potrzeba realizacji specyficznego zadania za pomocą dedykowanej mu aplikacji.

W krajach anglosaskich istnieje związane z nimi pojęcie Line-Of-Business Applications – czyli mówiąc po polsku – Aplikacje Branżowe.

Mamy klientów dla których tworzymy i rozwijamy takie aplikacje od wielu lat. W jednym z przypadków pierwsza wersja powstała na początku lat 90. Tworzone przez nas aplikacje dotyczą problemów związanych:

  • organizacją produkcji,
  • przygotowywaniem ofert dla klientów,
  • zarządzaniem jakością i ryzykiem,
  • kosztorysowaniem.

Jeśli w swojej działalności zauważają Państwo lukę, której dotąd nie udało się zapełnić żadną z ogólnie dostępnych aplikacji zachęcamy do kontaktu. Na pewno uda się nam wypracować rozwiązanie.