Hosting i zarządzanie systemami

Wiele z tworzonych przez nas rozwiązań informatycznych funkcjonuje w Internecie. Niektóre z aplikacji mają charakter publiczny, są też takie które tworzymy na wewnętrzny użytek naszych klientów i dostępne są jedynie w sieciach prywatnych. Wszystkie wymagają zaplecza w formie serwerów, systemów do ich archiwizacji i backupów, baz danych oraz infrastruktury sieciowej. Całość takiego zaplecza zapewniamy w ramach obsługi po-wdrożeniowej.


Naszym klientom zapewniamy:

  • Usługi hostingu – począwszy od tanich rozwiązań pozwalających na udostępnianie stron WWW po rozwiązania bardziej zaawansowane służące do udostępniania aplikacji eCommerce lub innego typu, w tym:
    • dostęp do poczty elektronicznej,
    • obsługę domen internetowych (DNS),
    • aplikacje elektroniczne typu CRM, CMS, groupware, współdzielenia plików, helpdesk.
  • Serwery wirtualne – w wielu przypadkach nasi klienci potrzebują osobnego serwera do instalacji ich oprogramowania, często dzierżawa jednego lub więcej serwerów fizycznych byłaby nieopłacalna. Serwer wirtualny pozwala na efektywne wykorzystanie mniejszej liczby serwerów fizycznych do obsługi większej liczby zadań, różnych systemów operacyjnych i na rzecz wielu klientów.
  • Serwery fizyczne – jeśli zachodzi taka potrzeba jesteśmy w stanie udostępnić również serwer fizyczny.

Do realizacji usług hostingu współpracujemy z kilkoma firmami posiadający centra danych na wszystkich kontynentach. Nie ma więc problemu z wyborem takiej lokalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do potrzeb naszych klientów.

Wszystkie systemy są monitorowane przez nasze aplikacje niezależnie od systemów monitoringowych centrów danych, w których się znajdują. Na bieżąco otrzymujemy powiadomienia o ewentualnych problemach, np. przeciążeniu, przepełnieniu dysków, nadmiernym ruchu sieciowym czy też niedostępności jakichś usług.

Jeśli są Państwo zainteresowani usługami hostingu zachęcamy do kontaktu z nami. Zaproponujemy rozwiązanie najlepiej dopasowane do Państwa potrzeb i w rozsądnej cenie.