Tworzenie stron internetowych

Projektowanie stron WWW i aplikacji WEB
Strony WWW, aplikacje web

Projektujemy atrakcyjne, przejrzyste i funkcjonalne strony WWW, które są łatwe do aktualizacji za pomocą wbudowanych systemów redakcyjnych. Tworzymy rozbudowane aplikacje WEB o zróżnicowanej funkcjonalności dostępne dla komputerów, tabletów i urządzeń mobilnych.


Kiedy ostatni raz zaglądali Państwo do książki telefonicznej? Dzisiaj nikt ich już nie używa. Zostały zastąpione przez internet, wyszukiwarki oraz internetowe strony WWW.

Obecnie, aby pozyskać nowe kontakty i utrzymać istniejące konieczne jest opublikowanie podstawowych informacji na swój temat. Najlepiej w taki sposób, aby można je było później łatwo kontrolować – czyli na własnej stronie internetowej.

Funkcjonalność takiej strony może być bardzo zróżnicowana – od prostej wizytówki do rozbudowanej struktury składającej się z wielu podstron. Jej warstwa wizualna może być również prosta lub złożona w zależności od potrzeb, możliwości, budżetu.

Jako firma informatyczna przyzwyczajeni jesteśmy do pewnych formalizmów. Każdy projekt powinien składać się z etapu analizy, realizacji, wdrożenia i obsługi powdrożeniowej. To dotyczy również stron internetowych bez względu na stopień ich skomplikowania.

Dobra analiza przedwdrożeniowa pozwoli określić jak głęboko należy zangażować się w analizę treści i tworzenie grafiki. Pozwoli przede wszystkim odpowiedzieć na pytania o cele tworzenia strony internetowej. Jak będzie ulokowana w relacji do innych mediów internetowych, tj. wyszukiwarek, serwisów społecznościowych, katalogów. Z kim się będziemy za jej pomocą komunikować. Czy będzie ona elementem większej całości, kampanii marketingowej? Czy jej okres życia będzie długi, czy raczej jest realizowana na potrzeby krótkotrwałego wydarzenia.

Bez względu na analizę można wyróżnić ogólne cechy współczesnych stron internetowych, które realizujemy z sukcesem w większości projektów:

  • system redakcyjny pozwalający na zarządzanie treścią witryny (zmianę, dodawanie nowych elementów, korekcję błędów, usuwanie treści starych i nieważnych),
  • „responsywność” – dostosowanie do różnych urządzeń, na których taka strona będzie przeglądana, w tym do urządzeń mobilnych – smartfonów, tabletów,
  • integracja z usługami zewnętrznymi takimi jak np. dostarczane przez firmę Google usługi analityczne lub reklamowe,
  • integracja z sieciami społecznymi (Twitter, Facebook, Instagram),
  • dostęp do treści zmagazynowanych w zewnętrznych usługach (YouTube, Vimeo),
  • wymiana informacji z innymi witrynami (RSS, Ping)

Szeroka dostępność otwartych rozwiązań pozwala na realizację złożonych technologicznie witryn bez angażowania się w nadmierne koszty. Nasza firma realizowała projekty internetowe na wszystkich głównych platformach do zarządzania treścią, w tym między innymi:

WordPress jest jednym z najczęściej używanych systemów CMS na naszej planecie. Jest używany w 40% istniejących witryn. Użycie go pozwala obniżyć koszty i ograniczyć ryzyko projektowe ze względu na dużą liczbę gotowych rozwiązań oraz doświadczonych developerów.

Realizowaliśmy projekty oparte również o bardziej złożone platformy portalowe, dokumentowe i treściowe jak:

  • Liferay,
  • Magnolia,
  • Alfresco

oraz ich wzajemne integracje.

Najdroższe w użyciu są tzw. autorskie systemy zarządzania treścią. Od 2000 roku do 2003 roku nasza firma rozwijała swój własny autorski system do zarządzania treścią oparty o Perl. W tym czasie pojawił się już Drupal, który szybko zyskał krytyczną masę zaangażowanych developerów i pozwolił dzięki ich współpracy realizować tańsze systemy. Dlatego zrezygnowaliśmy z rozwoju własnego CMS na rzecz rozwoju rozwiązań otwartych.

Bez względu na złożoność potrzeb jesteśmy w stanie dobrać platformę witryny do potrzeb każdego klienta. Skontaktuj się z nami – zaproponujemy niedrogie i sprawne rozwiązanie. Skorzystaj z formularza poniżej.